Prořezávání pneumatik

Jeden milimetr dezénu nové kvalitní nákladní pneumatiky přijde až na 1 000 Korun. Milimetr značkového protektoru asi na 350 Kč. Jeden milimetr prořezaného dezénu stojí jen necelých 250 Kč. To je o 75% méně než u nové pneumatiky.

Každou kvalitní nákladní pneumatiku nebo protektor lze tak zvaně prořezat. Lze tedy prohloubit jejich dezén prořezáním speciálním nožem běžně o 3 mm. Odborně provedené prořezání zvýší životnost nákladní pneumatiky či protektoru o 15 až 25%. Nemá vliv na protektorovatelnost opotřebené kostry.

V síti Carling pravidelně školíme pracovníky tak, aby byli schopni správně prořezávat nákladní pneumatiky. Výrobci vydávají schemata prořezávání. Těch je třeba se v zájmu dosažení nejvyššího efektu, tj. největšího kilometrového výkonu, striktně držet. Neodborné prořezání naopak životnost zkracuje. Příliš hluboké prořezání zničí kostru, kterou později nelze použít na protektor.

Pneumatiky je třeba prořezávat včas. Zbytková hloubka dezénu by měla být větší než 3-5 milimetrů. Osobní pneumatiky nelze ze zákona prořezávat.

Informujte se na výhody prořezávání u svého obchodního zástupce nebo ve svém nejbližším pneuservisu Profikol.