Protektorovací linka

Protektory vyrábíme na nejmodernější lince ve střední Evropě, s inovativní technologií UniCircle a Ringtread. Se stejnými zárukami jako pro nové pneumatiky. Dodávky skladových dezénů a rozměrů zvládneme již do dvou pracovních dnů.

Součástí kompletního řízení dodávek, provozu a servisu nákladních pneumatik je i protektorování. Carling nedávno rozsáhle investoval do kvality i kapacity a vybudoval v Brně novou protektorovací linku s nejmodernějším navalovacím konfekčním strojem ve střední Evropě a novými autoklávy s velkou výrobní kapacitou schopnou zvládat i sezónní výkyvy v dodávkách.

Zvolili jsme inovativní technologii UniCircle a Ringtread, které představují ideální způsob výroby protektorů.

 

Jedná se o běhoun vyrobený již jako kruh, jenž je strojem nasazen na kostru a následnou vulkanizací je dosaženo nerozlišitelného spojení mezi kostrou a běhounem. Vysoká technologická kázeň zajišťuje excelentně pravidelné rozložení hmoty příčně i po obvodu pneumatiky a tedy rovnoměrné opotřebení, což se promítá do vyšších kilometrových výkonů.

Progresivní technologie reaguje i na současný trend používání čím dál nižších a širších pneumatik a umí protektorovat i momentálně nejširší rozměry 455/40 R22.5 a 445/45R 19.5.

V současné době nabízíme celkem 4 řady vyráběných protektorů. Nabídka začíná tím nejkvalitnějším z produkce světových výrobců – kroužky Ringtread a NextTread použivající směsí High Performance a končí ekonomickou řadou Profiride.

V roce 2010 byla dosud používaná ultrazvuková diagnostika koster nahrazena modernější –shearografickou a i zde investoval Carling do toho nejlepšího co je na trhu. Plně automatický prohlížeč ITT SFERA 3000 umožňuje důkladnou kontrolu kostry od patky k patce a to jak na vstupu do výroby tak i při výstupní kontrole hotového protektoru. Samozřejmostí je i důkladná vizuální a tlaková zkouška koster určených k protektorování.