Mobilní pneuservis

V době plánované odstávky vozidel, např. o víkendech, provádějí plně vybavené mobilní pneuservisní dílny preventivní prohlídky pneumatik i jejich plánované výměny. Šetří tím čas řidičů a náklady na přistavení vozidel do pneuservisu. Zkontrolují automaticky i zbytek vozového parku. Předejde se tak často vzniku defektů. O tisíce kilometrů se prodlouží životnost pneumatik. A to vše za rozumnou cenu.

Flotila plně vybavených mobilních pneuservisních dílen je připravena 24 hodin denně 365 dní v roce vyrazit k opravě defektu nebo výměně pneumatiky kdekoliv v České republice a v příhraničních oblastech sousedních zemí. CarlingMobil24 tuto službu poskytuje úspěšně už řadu let. Ročně řeší pro tuzemské i zahraniční dopravce přímo nebo prostřednictvím různých evropských centrál stovky případů.

Pomoc v nesnázích ale není hlavní účel, proč v síti Carling mobilní dílny zřizujeme. V první řadě poskytujeme dopravním firmám pravidelný a plánovaný servis v místě stání jejich vozidel. Vozidla jsou vybavena moderním zařízením pro plnohodnotný servis nákladních pneumatik. Patří sem montážní stroj, elektrocentrála, kompresor, zásobník stlačeného vzduchu, montážní pistole, tlakové dělo a další.

Dopravce provozující 12 sklápěčů 8×4 musí zhruba 1x za rok vyměnit na všech vozidlech pneumatiky. To představuje zajet 12x do pneuservisu. Ten může být vzdálen například 20 kilometrů. Pokud má vozidla zaměstnána na nějaké stavbě daleko od domovské stanice, úkol najít spolehlivý pneuservis může být složitý. V pneuservisu práce potrvá zhruba 2 hodiny, pokud je dobře připravena. Nějaký čas zabere přistavení vozidla. Náklady na výměnu pneumatik mohou tak na straně dopravce klidně přesáhnout 1 000 Kč, za rok 12 000 Kč. Nic moc, zdálo by se.

Naproti tomu plánovaný příjezd mobilního pneuservisu obvykle nic nestojí. Montáž je za běžnou cenu. Obvykle se účtuje jen asi 10% paušální přirážka, což při 12 kolech činí asi 500 Kč. Tedy nesrovnatelně méně, než kolik stojí přistavit nákladní vozidlo do nepříliš vzdáleného pneuservisu. Z oněch dvanácti ušetřených tisíc je tak rázem polovina. Jenže…

K dobré praxi týmu Carling také patří, že když už děláme nějaký servis mobilní dílnou přímo u dopravce, zkontrolujeme i ostatní vozidla. Někdy stačí jen dohustit ušlý tlak nebo vyměnit ventil a předejít tak zbytečným škodám. A takto už lze ušetřit mnohonásobně více. Nemluvě o tom, že pneumatiky, o které se dobře pečuje, vydrží déle a kostry lze snáze protektorovat.

Carling servisy šetří peníze dopravců tím, jak dobře vykonávají svou práci