Mobilní pneuservis

Disponujeme plně vybavenými mobilními pneuservisními dílnami s připravenosti 24/7 po 365 dní v roce. Dopravcům díky tomu nabízíme možnost provést plánované prohlídky a vyměnit pneumatiky u svých vozidel v místě jejich stání, což šetří čas a náklady na převoz vozidel do pneuservisu.

Mobilní pneuservisy poskytují také kontrolu zbytku vozového parku, aby se předešlo vzniku defektů a prodloužila se životnost pneumatik. Poznejte obecně 6 hlavních benefitů naší servisní sítě.

Účel mobilního pneuservisu

V první řadě poskytujeme dopravním firmám pravidelný a plánovaný servis v místě stání jejich vozidel. Poté máme k dispozici nonstop asistenční linku pro nenadálé defekty pneumatik – jsme členy mezinárodní sítě nákladních pneuservisů TruckForce.

  • Naše vozidla jsou vybavena moderním zařízením pro plnohodnotný servis nákladních pneumatik. Patří sem montážní stroj, elektrocentrála, kompresor, zásobník stlačeného vzduchu, montážní pistole, tlakové dělo a další.

Příklad porovnání nákladů – přistavení vozidla vs. mobilní pneuservis

Vzorový náklad při přistavení vozidla

Dopravce provozující 12 sklápěčů 8×4 musí zhruba 1x za rok vyměnit na všech vozidlech pneumatiky. To představuje zajet 12x do pneuservisu. Ten může být vzdálen například 20 kilometrů. Pokud má vozidla zaměstnána na nějaké stavbě daleko od domovské stanice, úkol najít spolehlivý pneuservis může být složitý. V pneuservisu práce potrvá zhruba 2 hodiny, pokud je dobře připravena. Nějaký čas zabere přistavení vozidla. Náklady na výměnu pneumatik mohou tak na straně dopravce klidně přesáhnout 1 000 Kč, za rok 12 000 Kč. Nic moc, zdálo by se.

Vzorový náklad při využití mobilního pneuservisu

Naproti tomu plánovaný příjezd mobilního pneuservisu obvykle nic nestojí. Montáž je za běžnou cenu. Obvykle se účtuje jen asi 10% paušální přirážka, což při 12 kolech činí asi 500 Kč. Tedy nesrovnatelně méně, než kolik stojí přistavit nákladní vozidlo do nepříliš vzdáleného pneuservisu. Z oněch dvanácti ušetřených tisíc je tak rázem polovina. Jenže…

Co patří k dobré praxi našeho pneuservisu

Když už děláme nějaký servis mobilní dílnou přímo u dopravce, zkontrolujeme i ostatní vozidla. Někdy stačí jen dohustit ušlý tlak nebo vyměnit ventil a předejít tak zbytečným škodám. A takto už lze ušetřit mnohonásobně více. Nemluvě o tom, že pneumatiky, o které se dobře pečuje, vydrží déle a kostry lze snáze protektorovat.

Carling servisy šetří peníze dopravců tím, jak dobře vykonávají svou práci.