Oprava pneu

Kvalitní nákladní pneumatiky mají robustnější kostry. Jsou odolnější proti poškození a průrazům. Když už k nim dojde, lze je v řadě případů opravit. Koncern Goodyear Dunlop zvyšuje odolnost proti poškození technologií ECD (Enhanced Carcass Durability ~ zvýšená odolnost kostry). Absolutní novinkou je technologie DuraSeal od Goodyearu. Průpich v koruně pláště do průměru 6 mm se sám okamžitě zacelí. Tyto vlastnosti využijí dopravci provozující svá vozidla ve smíšeném a terénním provozu a vozidla svozu komunálního odpadu.

Kvalitně provedená oprava vrací i značně poškozenou nákladní pneumatiku zpět plnohodnotně do provozu. Na kvalitě opravy velmi záleží, i pokud má být kostra po dojetí protektorována.

Opravy lze provádět za různých okolností. Narychlo spravené pneumatiky poslouží svému účelu. Umožní dopravit náklad rychle do cíle. Nelze však zaručit, že vydrží až do konce své životnosti. Zda bude možné později kostry úspěšně naprotektorovat, zůstává velkou otázkou.

Aby bylo možné pneumatiku kvalitně opravit, je třeba ji zaprvé zdemontovat z vozidla a z ráfku. Odborně vyškolený a zkušený pracovník poškození prohlédne a rozhodne o dalším postupu.

Kromě oprav tak zvaně za studena se doporučuje opravit rozsáhlejší poškození plášťů speciální vložkou aplikovanou za tepla v termopresu. Oprava trvá déle, ale vyplatí se. Kvalitně navulkanizovanou vložku není navíc nutné při protektorování odstraňovat.

Velmi velká poškození, jako například probrždění u návěsových pneumatik neno vytržení kusů běhounu v rameni apod., doporučujeme opravovat v autoklávu výroby protektorů. Do provozu se tak vrátí pneumatiky, které by bylo za běžných podmínek nutné vyřadit.

Carling Truck Tires a nabízí všechny druhy oprav včetně vulkanizace v autoklávu. Informujte se u svého obchodního zástupce nebo v nejbližší pobočce naší sítě .

V případě nouze volejte CarlingMobil24, non-stop telefon +420 515 900 000.

e-mail: CarlingMobil24@carling.cz.